Ułatwienia dostępu

Cel projektu

Celem projektu jest zorganizowanie doświadczenia społecznego i edukacyjnego, podczas którego uczestnicy będą angażować się w wymianę kulturalną. Wydarzenie oferuje uczestnikom przestrzeń, która zachęci do aktywności międzykulturowej i językowej, które to elementy są istotne do budowania europejskiego potencjału. Projekt zwiększy również świadomość językową młodzieży polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej.

Finansowanie

Numer i nazwa projektu: 22420092, United youths of the Visegrad group

Okres realizacji: 01.03.2025 do 30.09.2025

Wartość projektu: €26,868.00

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji za pośrednictwem grantów wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej. (https://www.visegradfund.org)

Grupa docelowa

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie lokalnych szkół w wieku od 12 do 15 lat posiadający obywatelstwo jednego z państw grupy V4 (Czechy, Słowacja, Węgry i Polska), których poziom języka angielskiego to A2 lub B1. 

Projekt przewiduje udział łącznie 48-51 obywateli państw grupy V4 według następujących proporcji:

Komunikacja w trakcie trwania projektu będzie się odbywać w języku angielskim.

Kadra

Kadrę dydaktyczną stanowią nauczyciele pochodzący z krajów grupy V4 w ilości 4-6 osób. Są to osoby z wykształceniem pedagogicznym i doświadczeniem w nauczaniu osób w wieku 12-15 lat.

W organizacji przedsięwzięcia nauczycieli wesprze dwóch pracowników lidera pełniących rolę koordynatorów wypoczynku.

Kadra dydaktyczna będzie dbać o:

Projekt obejmuje

Z dbałością o

Aby uniknąć nadmiernej produkcji plastiku, poprosimy uczestników o zabranie wielorazowych pudełek na żywność i butelek do uzupełniania wody.

Zadbamy też o to, by maksymalnie duża część komunikacji odbywała się drogą elektroniczną.

REKRUTACJA OD MARCA 2025

Lider projektu

Fundacja The Global Language System

Misją Fundacji jest wykorzystanie znajomości języków obcych do przełamywania barier w kontaktach z mieszkańcami Europy oraz promowanie i podnoszenie jakości kształcenia jako najlepszej drogi w rozwoju młodzieży.

Fundacja TGLS jest autorem certyfikacji językowej TGLS Direct, Work i Smart, a także właścicielem znaku jakości TGLS QA.

Prowadzimy również obozy językowe dla dzieci i młodzieży, kursy nauki języków obcych, języka polskiego oraz kursy ICT. Szkolenia te są realizowane ze środków własnych oraz przy współudziale środków publicznych. W portfolio Fundacji znajduje się też podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców z serii Witaj!, dostępny zarówno w wersji drukowanej jak i cyfrowej.

Naszymi celami statutowymi są między innymi:

Partnerzy projektu

Szervatiusz Jenő Primary School

W latach 2019-22 partner uczestniczył w programie zdrowego stylu życia Erasmus K229 „Czas na ruch” z udziałem Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Partner od lat uczestniczy w projektach eTwinning, gdzie może spotykać się online z dziećmi z innych krajów.

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika

Szkoła prowadzi klasy dwujęzyczne w ramach oficjalnego systemu edukacyjnego obowiązującego w Słowacji. Jednocześnie od 19 lat współpracuje przy projektach w ramach programów Erasmus+ (Sokrates, Comenius).

EKO GYMNÁZIUM BRNO o. p. s

Szkoła oprócz swojej podstawowej działalności, jaką jest edukacja formalna skupia uwagę na edukacji językowej i aktywnie rozwija nowe formy przekazywania wiedzy. Szkoła pełni ważne zadania w systemie czeskiej edukacji przygotowując i wdrażając nowoczesne rozwiązania w dziedzinie edukacji a także będąc lokalnym liderem we wspieraniu przedsiębiorczości studenckiej.